Türkiye Cumhuriyeti’nin banisi, büyük devlet adamı ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ü sonsuzluğa uğurladığımız günün 80’inci yıldönümü münasebetiyle 10 Kasım 2018 Cumartesi günü saat 09.05’te başlayarak, bir hafta sürecek şekilde “Atatürk Haftası Anma ve Etkinlik Programı” tertip edildi.
 
10 Kasım 2018 Cumartesi günü saat: 09.00’da icra edilen çelenk sunma töreninde; Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenkleri Ata’mızın manevi huzuruna sunulmasının akabinde saat: 09.05’te sirenlerin çalınması ile iki dakikalık saygı duruşunda bulunularak, göndere çekilen şanlı bayrağımız coşkuyla okunan İstiklal Marşımızın eşliğinde yarıya indirildi.
 
Anma programına; Kaymakam Doğan KEMELEK, Belediye Başkanı Tahsin OKTAY, Kamu Kurum ve Kuruluşların amirleri, Siyasi Parti Temsilcileri, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.
 
10 Kasım 2018 Cumartesi günü saat: 09.30’da YİBO Konferans Salonunda icra edilen anma programında ise; saygı duruşunun yapılması ve İstiklal Marşımızın okunmasının akabinde, günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar yapılarak, öğrenciler tarafından şiirler okundu.
 
Günün anlam ve önemine yönelik olarak Anadolu Meslek Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanarak sahnelenen 10 Kasım ile ilgili oratoryo gösterisi beğeniyle izlendi.
 
Kaymakam Doğan KEMELEK programda emeği geçen öğretmen ve öğrencilere ayrı ayrı teşekkür ederek, başarılı sunumlarından dolayı kendilerini tebrik etti.