Güzide İlçemiz Olur’un düşman işgalinden kurtuluşunun 101’inci yıldönümünü sevinç ve coşkuyla kutlandı.
Bu manada, Olur’un Kurtuluş Bayramı’nın 101’inci yıldönümü münasebetiyle çelenk sunma töreni ve çeşitli etkinliklerden oluşan kutlama programı tertip edildi.
Program kapsamında 28 Mart 2019 Perşembe günü saat:10:00’da gerçekleştirilen çelenk sunma töreninde; İlçe Kaymakamımız Sayın Doğan KEMELEK, İlçe Belediye Başkanı Tahsin OKTAY tarafından Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün manevi huzuruna çelenk sunulmasının akabinde, aziz şehitlerimiz anısına bir dakikalık saygı duruşu yapılarak, İstiklal Marşımızın eşliğinde şanlı Türk Bayrağımız göndere çekildi.
Tören ve etkinliklere; İlçe Kaymakamımız Sayın Doğan KEMELEK, İlçe Belediye Başkanı Tahsin OKTAY,İlçe Jandarma Komutanı Aytekin YILDIZ,İlçe Emniyet Amir V. Durmuş CANDAN,  kurum amirleri, öğretmenler, öğrenciler, siyasi parti teşkilatları temsilcileri ve ilçe halkı katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan program, günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmanın yapılması, şiirlerin okunması, akabinde öğrenciler tarafından halk oyunları gösterisi ve Mehter takımının gösterisi ile son buldu.