İlçemiz Kaymakamı Sayın Doğan KEMELEK, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 99’uncu yıldönümü kutlama etkinliklerine iştirak ederek, sevgi dolu yürekleri ve gülen yüzleriyle dünyamıza anlam katan çocuklarımızın bayram coşkusunu paylaştı.
23 Nisan 2019 Salı günü saat: 09.30’da Hükümet Konağı önünde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Ata’mızın manevi huzuruna çelenk sunumunun yapılması, aziz şehitlerimizin anısına bir dakikalık saygı duruşunun yapılması, istiklal marşımızın okunması ve şanlı bayrağımızın göndere çekilmesinin akabinde programa Olur Yatılı Bölge Okulunda (YBO) devam edildi.
       Program, Kaymakamımız Doğan KEMELEK, Belediye Başkanı Sıddık DEMİRCAN, Kurum Amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi.
Olur Yatılı Bölge Okulunda düzenlenen kutlama etkinlikleri; 23 Nisan 2019 Salı günü saat: 10.00 itibariyle icra edilerek, program kapsamında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizin anısına saygı duruşunun yapılması ve istiklal marşımızın okunmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim GÜNEY tarafından günün anlam ve önemine ilişkin konuşma yapıldı.
İlçemizin çeşitli okullarından öğretmen ve bir çok öğrencinin hazırlamış olduğu halk oyunları, dans,spor ve diğer çeşitli gösteri etkinlikleri izleyicilerin beğenisini kazandı.