18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla İlçemiz Olur’da düzenlenen program ilk olarak Hükümet Konağı önünde Çelenk koyma merasimi ile başladı. Ardından Olur Anadolu Lisesi Konferans Salonu'nda düzenlenen programa İlçe Kaymakamımız Sayın Doğan KEMELEK ile birlikte, İlçe Belediye Başkanı Tahsin OKTAY,İlçe Jandarma Komutanı Aytekin YILDIZ,İlçe Emniyet Amir V. Durmuş CANDAN,  kurum amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve ilçe halkı katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan program, günün anlam ve önemi ile ilgili konuşmanın yapılması, tiyatro etkinliği, kompozisyon ve şiirlerin okunması ile devam etti. Ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlendiği "18 Mart Çanakkale Zaferi" ile ilgili şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere İlçe Kaymakamımız Sayın Doğan KEMELEK ile birlikte, İlçe Belediye Başkanı Tahsin OKTAY ve İlçe müftüsü Ferhat KOÇAK hediyelerini takdim etmesi ile program son buldu. 
Daha sonra İlçe Kaymakamımız Sayın Doğan KEMELEK ile birlikte, İlçe Belediye Başkanı Tahsin OKTAY, İlçe Jandarma Komutanı Aytekin YILDIZ,İlçe Emniyet Amir V. Durmuş CANDAN tarafından Şehitlikler ziyaret edilip, Kur'an Kerim okundu ve dualar edildi.